PŘEHLED AKCÍ

AKTUÁLNÍ


 

 
 
UPLYNULÉ
 
2022
 
 • Výtvarná soutěž

Úkolem bylo namalovat jakýkoliv zážitek z prázdnin, určeno pro děti do 15 ti let, tři vylosovaní obdrželi vstupenku do VIDA centra v Brně. Soutěžilo se v období od 1. července do 1. srpna.
 
 • Beseda, Arnošt Vašíček, České tajemno

ČESKÉ TAJEMNO

Neuvěřitelná fakta, tajemné nálezy, překvapivé hypotézy

Dějiny jsou plné událostí, které se navzdory vědeckému zkoumání doposud nepodařilo uspokojivě vysvětlit, a které nás provokují svou tajemností. Záhadné archeologické nálezy i podivné záznamy v kronikách naznačují, že minulost je daleko vzrušivější, než si vůbec dovedeme představit.

Jeskyně tisíce záhad - Hrad svatého grálu - Prokletá hrobka -Tajemství Voynichova rukopisu  -  Golem a jeho bratři - Ztracení v propasti času – A nebesa se otevřela  -Po stopách mágů ––  Létající talíře útočí  

Arnošt Vašíček uvádí nová fascinující tajemství historie od magických rituálů v temném pravěku po nejnovější důkazy o UFO
 
Kinosál kulturního domu, úterý 22. 3. 2022 od 17.30 hodin
 
 • Beseda, Jiří a Alena Márovi, Island

Dánsko-Faerské ostrovy-Island-Grónsko

V Dánském království jsme viděli například druhou největší sbírku krokodýlů na světě, vodní zámek na dřevěných kůlech nebo rytířské souboje. Podívali se do Legolandu, tropických skleníků i mezi netopýry. Následovaly nesčetné vodopády a úžasné fjordy Faerských ostrovů. Island nás svými sopkami, ledovci i vařícím blátem přesvědčil, že si právem zaslouží své pojmenování Země ohně a ledu. Vyzkoušeli jsme ale také, jak chutná shnilý žralok a žasli nad pestrobarevnou přehlídkou polodrahokamů i muzeem penisů. V Grónsku jsme díky pobytu v místních rodinách poznali tradiční způsob života i lovu a zblízka se podívali na telení ledovců.

Kinosál kulturního domu, úterý 22. 2. 2022 od 17.00 hodin

 
2021
 
 • Beseda, pan Jiří Wolker Procházka

Pro žáky a žákyně 4. tříd byl uspořádán workshop „Staň se detektivem aneb Tajná dvojka“ pod vedením Jiřího W. Procházky a to v pondělí 18.10. a v úterý 19.10. v prostorách ZŠ Jedovnice.
Děti vymýšlely texty k obrázkům a doplňovaly, co si daná postava podle nich myslí nebo říká, zkusily si také roli svědka, kdy popisovaly policistovi pachatele a ten podle popisku musel sestavit podobiznu.
Pan Procházka dokázal děti svým výstupem zaujmout. Děti byly aktivně zapojovány a byl u nich viděn zájem a nadšení. Z workshopů si odnesly nejen zážitky, ale i nějakou drobnost.
 
 
 • Beseda pro 8. ročník ZŠ Jedovnice s Arnoštem Vašíčkem
Arnošt Vašíček v Jedovnicích
Žáky osmých tříd navštívil ve čtvrtek 14. 10. autor řady knih o tajemnu a autor televizních seriálů Ďáblova lest, Ztracená brána, Strážce duší a Planeta záhad Arnošt Vašíček. Tématem byla "Planeta záhad" a téma to bylo opravdu velice poutavé a zajímavé. Beseda byla doplněna promítáním unikátních videozáznamů.
Arnošt Vašíček je český cestovatel, scénárista, spisovatel a záhadolog. Při svých výpravách navštívil za tajemstvími naší planety více než 80 zemí na pěti kontinentech včetně mnoha ostrovů v Tichomoří a v Indickém oceánu. Předmětem jeho zájmu jsou především nerozluštěné archeologické nálezy, prokazatelně zaznamenané nevysvětlitelné úkazy, tajemné jevy a také utajované rituály a legendy, naznačující možné kontakty s jinými planetami.

 • Selfie s knihou
Letní prázdninová soutěž pro děti - stačí se vyfotit s knihou, která děti provázela během letních měsíců a fotografii zaslat na email knihovna@jedovnice.cz, soutěžíme od 1. 7. do 31. 8. 2021. Tři vylosovaní získají vstupenku do VIDA centra v Brně a sladkou odměnu.
Motto: Kniha sluší každému :-)
 

2020

 • Tajuplná Afrika
V úterý 25.2.2020 jsme přivítali manžele Márovi (Jiřího a Alenu), povídali nám o své zatím nejdobružnější expedicí a to do čtyř států v jižní části Afriky: JARu, Namibie, Botswany a Zimbabwe. Akce se uskutečnila  od 17.00 hodin do kinosálu kulturního domu v Jedovnicích.
 

*************************************************************************************************************************

2019

 • Vánoční sbírka pro blanenský psí útulek
Ve dnech 20.11.2019 až 4.12.2019 probíhala v jedovnické knihovně sbírka pro psí útulke v Blansku, všechny věci byly poté hromadně odvezeny na sběrné místo, odkud putovaly přímo do útulku.
 • Tvoření ze skla

Předvánoční dílny pro děti i dospělé s lektorkou Soňpu Ševčíkovou se uskutečnily ve čtvrtek 28. 11. a ve středu 4. 12. 2019 od 17:00 hod. Tvořily se andílci, šperky, přívěsky.
 • KURZ PALIČKOVÁNÍ

od září 2019 bude probíhat kurz paličkování pro začátečníky se zkušenou lektorkou paní Marií Perglerovou z Kuniček. Kurz bude vždy jednou za 14 dní, pravděpodobně v úterý od 17.00 do 19.00 hodin. Je nutné mít herduli s podstavcem a 10 párů paliček (vše se dá sehnat na internetu). Cena kurzu je  600 Kč a závazně máme přihlášeno 5 zájemkyň

 • ADOLF DUDEK
Po roce navštívil Základní školu v Jedovnicích (7. 11.2019) nezapomenutelný, zábavný a úžasný ilustrátor Adolf Dudek, děti z druhých tříd si naplno užily hodinového programu s názvem Pohádkové malování.
 • ZHINENG QI GONG
Ve čtvrtek 17. 10. proběhla pro přihlášené přenáška o čínském zdravotním cvičení Zhineng Qi Gong, což je cvičení založené na 5000 let staré tradiční filosofii o spojení mysli, těla a dechu. Upuštěním od přání a výzev způsobených našim egem jsme totiž schopni znovu se napojit na universální zdroje a přijímat odtud pozitivní informace. Přednášku vedla Dáša Kocourková, která praktikuje Chi Kung již od roku 2003.
 • Beseda s Klárou Smolíkovou a Jiřím W. Procházkem
ZŠ Jedovnice navštívili v úterý 24.9.2019 česká spisovatelka, scenáristka komiksových příběhů, publicistka a velmi činorodá lektorka Klára Smolíková a český spisovatel science fiction a fantasy Jiří Wolker Procházka. Paní spisovatelka se věnovala dětem ze 3. tříd, pan spisovatel pak těm nejstarším a sice deváťákům.
 • Pasování prvňáčků na čtenáře

Tradičně na Barachově v den vysvědčení tedy 28.6.2019

 • Prvňáčci v knihovně

Prvňáčči ze ZŠ Jedovnice navštívili ve středu 17. 4. naši knihovnu. Děti ukázaly, jak se krásně naučily číst, poté jsme si pověděli něco o Velikonocích a pak si všechny našly v knihovně schovaný velikonoční perník.

 • VELIKONOCE

přednášející Dana Šimková přijela v úterý 2. dubna 2019, aby nám svým poutavým projevem přiblížila události posledních dní Ježíše Krista a povyprávěla nám o úplném počátku křesťanství až po seslání Ducha Svatého. Povídání obohatila hudebními ukázkami z muzikálu Jesus Christ Superstar a také dalšími nádhernými skladbami, které se velikonoční tématikou zabývají.

 • Beseda se spisovatelkou paní Olgou Černou

proběhla v Jedovnicích v pondělí 18. 3. 2019 v rámci Března – měsíce čtenářů a byla tentokrát určena pro žáky 3. tříd  Základní školy Jedovnice. Paní Černá představila dětem své knihy a povyprávěla o vzniku ilustrací. Děti některé z jejích knih už znaly (např. Kouzelná baterka), přesto se zájmem poslouchaly o vzniku příběhu, které mají ve všech případech propracovaný námět s velkou fantazií autorky.

 • CESTOVATELSKÁ PŘEDNÁŠKA "ZA USSURIJSKÝM TYGREM"

V úterý 26. 2. navštívil náš městys jedovnický rodák, cestovatel a biolog pan Jiří Troneček, aby v kulturním domě prezentoval v rámci přednášky svou cestu na ruský Dálný východ. Podívali jsme se do kraje tygrů kolem řeky Ussuri, do panenské přírody pohoří Sichote-Aliň mezi Chabarovskem a Vladivostokem a nahlédli jsme i do života lidí dnešního Ruska. Přednáška byla poutavá, zajímavá a my se tedy již nyní těšíme na další setkání s panem Tronečkem.

 • BESEDA NA ZŠ SE SPISOVATEM

V úterý 15. ledna 2019 přijel za dětmi z prvního ročníku ZŠ Jedovnice pan spisovatel Zdeněk Železný z Vyškova. Představil svoje knihy a povyprávěl dětem o tom, jak taková kniha vlastně vzniká, kdo všechno se na jejím vzniku podílí a jak a celou svou besedu průběžně obohacoval čtením říkanek či příběhů ze svých knih, poté za asistence paní učitelky Hany Šíblové zahrál dětem i divadlo s maňásky Davídkem a Toničkou o tom, proč je důležité chodit do školy. Závěrem si děti zazpívaly s panem Železným písničku a jeden nejbystřejší klučík (Vítek Dvořák) získal  za svou pozornost od pana spisovatele i knihu s jeho podpisem a věnováním.

**************************************************************************************************************************************************

2018

 • MALOVÁNÍ NA HEDVÁBÍ

V úterý 4.12.2018 se uskutečnilo pod vedením paní lektorky Soni Ševčíkové malování na hedvábí. Hedvábí je jemný a krásný přírodní materiál a v rámci kurzu se každá účastnice seznámila se základními principy malby na hedvábí a při práci mohla vyzkoušet různé techniky – malbu kontur, zapouštění barev či batikování. Přítomné dámy  prožily příjemný předmikulášský podvečer a odešly domů s pěknými vlastnoručně vyrobenými dárečky.

 • ZNÁTE AUTORY? , soutěž pro děti

Děti, znáte autory následujících knih? Pokud ano, napište je v pořadí tak, jak jdou knihy za sebou, na email knihovna@jedovnice.cz či odevzdejte přímo v knihovně (můžete vhodit i do schránky).

Nezapomeňte uvést své jméno a kontakt na vás, ze všech správných odpovědí vylosujeme tři, kteří dostanou odměnu.

Soutěžíme až do konce listopadu!

Na vaše odpovědi se těší Michaela Doleželová (knihovnice)

 •  ADOLF DUDEK NA ZŠ

Úžasný Adolf Dudek (ilustrátor dětských knížek) navštívil v pondělí 22. října ZŠ Jedovnice, zábavnou formou seznámil žáky 2., 3. a 4. tříd s tím, co je to ilustrace a jak dlouho trvá, než knihu vytvoří. Také dětem vysvětlil, pomocí jakých geometrických tvarů obrázky vznikají.  Svým vystoupením pobavil a nabil energií nejen žáky, ale i nás dospělé, co jsme se akce zúčastnili.

 • CESTOVATELSKÁ PŘEDNÁŠKA, úterý 25. 9. 2018 od 17.00 v kinosále kulturního domu v Jedovnicích

Při povídání o expedici po Vietnamu a Barmě vám Alena a Jirka Márovi prozradí tolik exotických zážitků, že budete jen nevěřícně kroutit hlavou. Vysvětlí vám, jak se žije na plovoucích ostrovech a proč rybáři pádlují nohama.  Uvidíte videozáběry z balonu na krajinu plnou chrámů i ranní rozcvičku důchodců v ulicích Hanoje.  Dozvíte se zajímavosti ze života obyčejných lidí i o císaři, který měl 300 manželek. Nahlédnete do skvělých asijských kuchyní, ale také uslyšíte, jak lehce se dá jídlem otrávit. 

 • PASOVÁNÍ PRVŇÁKŮ NA ČTENÁŘE

Barachov, pátek 29. 6. 2018

 • SLADKÉ VÍTÁNÍ JARA - BESEDA O ČOKOLÁDĚ S MARCELOU KRČÁLOVOU

21. března 2018 od 17 hodin v kulturním domě v Jedovnicích, vstupné dobrovolné

Čeká vás povídání o historii čokolády, její výrobě i blahodárných účincích na náš organismus. V průběhu večera ochutnáte několik druhů poctivých českých čokolád Jordi’s, vyráběných s láskou a péči z kvalitních surovin.

V závěru večera budete mít možnost si tyto čokolády zakoupit

***************************************************************************************************************************************************

2017

 • VÁNOČNÍ SBÍRKA PRO BLANENSKÝ PSÍ ÚTULEK

CO JE MOŽNÉ DONÉST?
Granule, konzervy, pamlsky, piškoty, deky, vodítka, obojky, misky (nejlépe nerezové) – prostě vše, z čeho třeba Váš pejsek vyrostl nebo to, čím byste chtěli pejskům udělat radost.
Z důvodu vyššího věku současných čtyřnohých obyvatel blanenského psího útulku, s čímž souvisí chatrné zdraví a mnohdy oslabené zažívání pejsků, prosíme při volbě granulí a krmiva dbát spíše na kvalitu krmiva než kvantitu (prosíme o prémiové krmivo, protože nekvalitní granule mohou těmto psím seniorům spíš uškodit).

Sběrné místo: KNIHOVNA JEDOVNICE
Ukončení sbírky: 7. prosince 2017, poté bude odvezeno na sběrné místo do Blanska

Předem děkujeme všem, kteří se do sbírky pro opuštěné pejsky zapojí

 • VÁNOČNÍ SOUTĚŽ - VÁNOČNÍ CUKROVÍ

Měsíc listopad je tu a brzy si začneme pomalu připravovat recepty na vánoční cukroví. Pakliže máte nějaký oblíbený recept, o který byste se rádi podělili s ostatními, tak máte nyní ideální příležitost. Vyhlašujeme totiž vánoční soutěž!
Svůj oblíbený recept na jakékoliv vánoční cukroví zašlete nejlépe i s fotkou cukroví na email knihovna@jedovnice.cz nebo nám ho přineste přímo do knihovny (lze hodit i do schránky, nezapomeňte uvést jméno a kontakt na vás). Poslat lze i přes facebook jako soukromou zprávu zde:
https://www.facebook.com/Kultura-knihovna-a-TIC-Jedovnice-…/
Recepty můžete posílat či nosit osobně až do pondělí 11. prosince, autory tří vylosovaných receptů odměníme dárkem.
Soutěže se může zúčastnit každý, není omezena věkem ani bydlištěm.
Na vaše recepty se těší knihovnice Michaela Doleželová

 • OSUD JMÉNEM LEŽÁKY

Středa 15. listopadu od 16.30 v kinosále KD. O ležáckých dětech a dalších obyvatelích tohoto vypáleného místa vypráví Jarmila Doležalová ml., dcera jedné ze dvou přeživších sester Šťulíkových. Vstupné dobrovolné.

 • TVOŘIVÁ DÍLNA FIMO

Ve středu 22. listopadu 2017 od 17.00 na OÚ Jedovnice, pod vedením zkušené lektorky Soni si zájemkyně mohou vytvořit buď sadu naušnic s přívěškem nebo vánoční svícen případně vánoční strašidýlko, akce je pro všechny, kteří si chtějí vytvořit něco hezkého a k tomu se i již vánočně naladit. Kapacitně omezeno. Cena 190 Kč.

 • SOUTĚŽ PRO DĚTI O TITUL "PRÁZDNINOVÝ TULÁK"

Milé děti, vzpomenete si na knihovnu i o prázdninách? Letos poprvé vyhlašujeme soutěž pro všechny příznivce knihovny, milovíky cest  a prázdninových dobrodružství. Zapojte se do soutěže  "Prázdninový tulák" a zašlete nám  pozdrav ze svých prázdninových toulek z domova i ze světa.

Ten, kdo pošle nejoriginálnější pozdrav (pohled, dopis atd.), obdrží titul "Prázdninový Tulák 2017" a jistě i nějakou odměnu J Na vaše pozdravy se až do 8. září 2017 těšíme na adrese: Knihovna Jedovnice, Michaela Doleželová, Havlíčkovo náměstí 311, 679 06 Jedovnice

 • PASOVÁNÍ PRVŇÁKŮ NA ČTENÁŘE

Barachov, pátek 30. 6. 2017

 • PŘEDNÁŠKA PANÍ SPISOVATELKY KLÁRY SMOLÍKOVÉ

Pro žáky 3. tříd na ZŠ, úterý 23. 5. 2017

 • PŘÍBĚHY LIDÍ Z TITANICU - 2. část přednášky Daniely Šimkové

V pondělí 20. února od 17.00 v kinosále kulturního domu v Jedovnicích

 • CESTOVATELSKÁ PŘEDNÁŠKA "JAPONSKO"

V pondělí 6. března od 17.00 v kinosále kulturního domu v Jedovnicích, přednášet bude Jiří Mára s manželkou.

 • NEJHEZČÍ VÁNOČNÍ VÝZDOBA - SOUTĚŽ

O co v soutěži jde?

Mnozí z vás každoročně osvětlují svá okna, obrysy střech či stromečky na zahradách. Často vidíme ve vašich oknech či u vašich dveří nejrůznější nádherné dekorace. Nás vaše aktivita velmi těší a zpříjemňuje nám všem, zejména pak těm nejmenším, vnímání nejkrásnějších svátků v roce, vnímání Vánoc.

Jak soutěžit?

Stačí k tomu velmi málo! Pokud se chcete soutěže zúčastnit, pošlete nám elektronicky fotku právě té vaší vánoční výzdoby (uveďte své jméno, název ulice a číslo popisné) na e-mail:  knihovna@jedovnice.cz

Termín uzavření soutěže je v úterý 3. 1. 2017. Jednu nejhezčí výzdobu vybere nezávislá komise o den později.  Vítěz soutěže bude samozřejmě odměněn.

************************************************************************************************************************************************************

2016

 • VÁNOČNÍ KVÍZ

Také se nemůžete dočkat Štědrého dne? Jste vyznavači vánočních tradic? Pak si zkraťte čekání naším Vánočním kvízem…jistě to pro vás bude brnkačka, nebo nebude? :-)
Vylosovaní dva šťastlivci se můžou těšit na netradičně zpracovanou malovanou mapu České republiky. A aby si ji užili už o Vánocích, bude se vyhodnocovat kvíz již ve čtvrtek 15. prosince.
Kvíz lze vyzvednout přímo v knihovně či stáhnout z našeho webu zde:
https://www.jedovnice.knihovna.cz/
Vyplněný kvíz přineste do knihovny nebo zašlete na mail knihovna@jedovnice.cz

 • PLETENÍ Z PEDIGU

Knihovna Jedovnice pořádá Pletení z pedigu - KDY: čtvrtek 10. 11. 2016 18.00 – 21.00 hodin.  KDE: Obecní úřad Jedovnice. Je nutné se přihlásit předem nejpozději ve středu 9.11. e:mailem: knihovna@jedovnice.cz nebo na tel. 723 205 622 a zaplatit cenu kurzu 130 Kč. Těšíme se na vás!

 • ADOLF DUDEK V MŠ

V pondělí 24. 10. navštívil děti v MŠ Jedovnice známý ilustrátor Adolf Dudek. Nejdříve dětem představil některá svá díla a pak děti provedl známými pohádkami jako např. O Koblížkovi, O Šípkové Růžence, O řepě či O perníkové chaloupce. Pohádky nebyly pouze odvyprávěné, zahrály si v nich samy děti i paní učitelky a byly doprovázené také malováním na tabuli, které si také pár dětí vyzkoušelo. Pan Dudek pobavil celé publikum a to bez ohledu na věk diváků. Jeho smysl pro humor vydržel celou hodinu bez přestání. Děti si představení moc užily a na závěr se společně s panem Dudkem i vyfotografovaly.

 • PŘÍBĚH TITANIKU

Místní knihovna Jedovnice zve všechny občany na přednášku Bc. Dany Šimkové, která nás seznámí s osudy nejznámějšího záoceánského parníku, který kdy brázdil Atlantický oceán, a s příběhy jeho stavitelů a pasažérů. Součástí přednášky bude také výstava knih týkajících se Titaniku vydaných nejen v ČR a SR, autentických předmětů z lodi (uhlí, dřeva a trupu), originálního talíře vyrobeného pro Titanic, kopie talíře z 1. třídy a dalších věcí s osudem lodi spojených.

Kdy: pondělí 10. října od 17.00 hodin

Kde: kinosál Kulturního domu Jedovnice

 • NOVÁ FOTOSOUTĚŽ

VYFOŤTE DĚTI POD VODOU ČI VE VODĚ

Milují vaše děti vodu? Dlouho je přemlouváte, než je vůbec dostanete z bazénu, rybníka či moře ven? Pak je tato soutěž určena právě pro vás :-)

Podmínky fotosoutěže:

Podmínkou pro zařazení do soutěže je zaslání jedné soutěžní autorské fotografie prostřednictvím vaší e-mailové adresy na e-mail knihovna@jedovnice.cz, zaslání kontaktních údajů (jméno zákonného zástupce, adresa, jméno a věk dítěte) a název fotografie.

Není podmínkou, že soutěžící musí být z Jedovnic!

 • Soutěž začíná 1. 6. 2016 a končí 31. 8. 2016 včetně.
 • Výběr tří vítězných fotografií provede odborná porota složená z fotografů: Miloš Nejezechleb a Kamil Štrait.
 • Vyhlášení výsledků: 12. září 2016 prostřednictvím jedovnického infokanálu a uveřejněním na našem webu a kulturních stránkách Jedovnic. Samotní výherci budou kontaktování přes e-mail a odměna jim bude předána osobně v místní knihovně.
 • Fotosoutěže se nesmí zúčastnit organizátoři (knihovnice), odborná porota a jejich rodinní příslušníci.

Zasláním fotografie poskytuje účastník fotosoutěže organizátorovi právo využívat fotografii všemi zákonem dovolenými způsoby užití, nejen v rámci fotosoutěže a její propagace, ale i pro účely propagace či propagace jím poskytovaných služeb. Tato licence se poskytuje jako bezúplatná, časově a územně neomezená, k neomezeným způsobům užití za strany organizátora. Organizátor není povinen toto oprávnění využít. Organizátor nepřebírá přijetím soutěžních fotografií jakoukoli odpovědnost za obsah fotografií, porušení práv třetích osob jejich zobrazením na fotografii či užitím fotografie za strany organizátora v dobré víře v souladu s těmito podmínkami.

 • VELKÁ PRÁZDNINOVÁ SOUTĚŽ PRO DĚTI

Knihovna Jedovnice pořádá soutěž, která je určena dětem ve věku 3 až 7 let a dětem ve věku 8 až 15 let.

Jak se zúčastnit? Je to jednoduché – stačí přijít do knihovny a vyzvednout si soutěžní list s úkoly, které lze vypracovat doma.

Soutěž startuje 1. 6. 2016 a končí 31. 7. 2016.

Na konci soutěže budou vylosováni tři výherci z každé kategorie (tedy šest dětí), kteří si odnesou DĚTSKOU VSTUPENKU DO VIDA CENTRA V BRNÉ (zábavní vědecký park pro celou rodinu)

https://vida.cz/

 • BESEDA S IVANOU HAVELKOVOU,

Určeno pro žákyně 8. a 9. tříd, na téma poruchy příjmu potravy (anorexie a bulimie), úterý 26. dubna, 10.00 v sále MŠ Jedovnice

 • BESEDA S DANIELOU KROLUPPEROVOU,

Česká spisovatelka dětských knih a překladatelka ze skandinávských jazyků, v pátek 8. dubna na ZŠ, určeno pro žáky 3. tříd

 • CESTOVATELSKÁ BESEDA "TROPICKÉ PRALESY JIHOVÝCHODNÍ ASIE" (PaedDr. Jiří Troneček)

Pondělí 7. března od 17.00 v kinosále KD

 • CESTOVATELSKÁ BESEDA "AUSTRÁLIE A TASMÁNIE" (Jiří Mára)

Pondělí 1. února od 17.00 v kinosále KD

**************************************************************************************************************************************************************

2015

 • VÁNOČNÍ KVÍZ PRO DĚTI

Vánoce se bez koled, říkadel a obrázků Josefa Lady prostě neobejdou. A proto jsem pro vás, milé děti, připravila soutěž o knihu s názvem „České Vánoce Josefa Lady“. Stačí jen správně odpovědět na malý vánoční kvíz o třech otázkách a mít štěstí při losování. Tři šťastní budou touto knihou odměněni. Soutěže se můžete zúčastnit v knihovně od pátku 20. listopadu do pátku 11. prosince. Ti nejmenší můžou samozřejmě přijít vyplnit kvíz s doprovodem :-)

 • Dvojkoncert Veselé trojky

Neděle 15. 11. 2015 od 16.00 a od 19.30 v kulturním domě Jedovnice, předprodej vstupenek již probíhá v knihovně.

 • Pasování prvňáčků na čtenáře

Pátek 26. 6.2015 od 09.00 hodin na "Hobzaplace"

 

 • Ochutnávka brazilské hudby v knihovně

Středa 29. 4.2015 od 15.00 do 16.00, zdarma zahraje Dasha a Guga :-) Přijďte se "naladit" na sobotní koncert :-)

 • Koncert pravé brazilské hudby

Porpvé v Jedovnicích "To nejlepší z brazilské hudby", sobota 2. 5.2015 v době od 19.00 do 21.00, sál Chaloupky.

Guga a Dasha (BR/CZ) s Brazilian Grooves Band. Jste srdečně zváni! (Seja bem vindos!). Vstupné dobrovolné.