NOVINKY V KNIHOVNÍM FONDU

5. 4. 2017

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

16. 3. 2017

Krev není voda (Dominik Dán)

Nestydaté neviňátko (Dominik Dán)

Zkrocení markýze z Raventhorne (Stephanie Laurensová)

Vraždy v hotelu (Zora Beránková)

Marie Kristýna nejmilejší dcera Marie Terezie (Jiří Hanibal)

Lovec králíků (Lars Kepler)

Kočárová cesta (Jana Klimečková)

Aféry privilegovaných (Nora Robertsová)

 

22. 2. 2017

Až mi zítra budeš chybět (Heine Bakkeid)

Děti, které přežily (R.D.Rosen)

Dívka v červeném kabátku (Kate Hamer)

Germania (Hareld Gilbers)

Láska v Římě (Mark Lamprell)

Letopisy královské komory I. a Letopisy kráslovské komory II (Vlastimil Vondruška)

Nefertiti: Sluneční stín (Christian Jacq)

Skryto v Paříži (Corine Gantz)

Zabiják Anders a moře trapasů (Jonas Jonasson)

Život je nádherný (Tereza Boučková)

 

Pro děti:

Nezralá, Hruška, k tabuli! (Zuzana Pospíšilová)

O lišce Matyldě a medvědu Šimráčkovi (Zuzana Pospíšilová)

O slůněti, které nechtělo usnout (Carl Johan Forssén Ehrlin)

Superkrávy a moře trapasů (A.Audhild Solbergová)

 

23. 1. 2017

Aristokratka na koni, 3. díl (Evžen Boček)

Čas zapomnění (Sharon Guskinová)

Dívka v ledu (Robert Bryndza)

Hostitel (Robin Cook)

Můj poslední výdech (Paul Kalanithl)

Poslední Žid (Noah Gordon)

Postel hospoda kostel (Markéta Zahradníková)

Rýže po charvátsku. Stínová hra (Hana Prošková)

Srdcová dáma (Nora Roberts)

Tam, kde ji našli (Kimberly McCreight)

Temné kouty (Gillian Flynn)

Ve tvých očích (Nicholos Sparks)

Villa Adda (Václav Junek)

 

Pro děti:

Strašidelná knihovna - Ztracený duch (Dori Hillestad Butlerová)

V Dlouhonosech zlobí čerti (Jiří Kahoun)

Tajný život mazlíčků (David Lewman)

 

1. 12. 2016

Celá v bílém (Mary Higgins Clark)

Dáma s prošlou záruční lhůtou (Marcela Mlynářová)

Druhý život (S. J. Watson)

Eminy slzy (Ružena Scherhauferová)

Krev není voda (Jackie Collins)

Kruh věrných (Nora Roberts)

Láska Ondřeje Vazdy 1. a 2. díl (Vlasta Javořická)

My dokonalé (Klára Mandausová)

Nebýt sám (Magda Váňová)

Ocelový polibek (Jeffery Deaver)

Sestra (Rosamund Luptonová)

Václav IV. - sám sobě nepřítelem (Jaroslava Černá)

Vrabčák (Táňa Kubátová)

Vůně života (Táňa Keleová - Vasilková)

Vzácné dary (Danielle Steel)

Zmizení Samanthy Shipleyové (Joy Fieldingová)

 

15. 11.

Anglická dívka (Daniel Silva)

Anglický špion (Daniel Silva)

Eva (W.M.Young)

Králové bourbonu (J.R.Ward)

Kulička (Guy de Maupassant)

Melouch (Michal Viewegh)

Okamžiky štěstí (Patrik Hartl)

Rose pod palbou (Elizabeth Weinová)

Vánoční vražda a jiné povídky (P.D.Jamesová)

Záhada žlutých žabek (Halina Pawlowská)

Život po tobě (Jojo Moyesová)

 

Pro děti:

Dědečkův velký útěk (David Wiálliams)

Příšerná teta (David Walliams)

Buřtík a Špejlička - Cesta do Žatce (Zdeněk Svěrák)

Trollové

Vánoce u Rumcajsů (Václav Čtvrtek)

Ztracená náušnička (Daniela Krolupperová)

 

27. 10. 2016

Pátý list čtyřlístku (Jana Knitlová)

Milosrdný spánek (Lubomíra Romanová)

Tajemství obří číše (Hana Prošková)

Léto plné tajemství (Alison Lucy)

Nevěsta železného krále (Oldřiška Ciprová)

Neomylný instinkt (J.D. Robb)

Po setmění (Tilly Bagshawe)

Slib z Vysočiny (Hannah Howell)

Svatba z donucení (Amanda Scott)

Mistr svádění (Kinley MacGregor)

Umění zabíjet (Daniel Silva)

Osamělá smrt (Lisa Jackson)

Gentlemanovy tajné touhy (Laura Lee Guhrke)

Jak svést ostýchavou dámu (Sabrina Jeffrise)

Ďáblova slza (Jeffery Deaver)

Psanci (Martina Cole)

Anna Boleyová (Carolly Erickson)

Dědictví (Susan Kay)

Altmanův zákon (Robert Ludlum)

Amerikou po hřebenech hor (Leoš Šimánek)

Hrady, zámky, tvrze (Jaroslav Heider)

 

Pro děti:

Ušaté pohádky

Knížka pro Lucinku (Milena Lukešová)

 

11. 10. 2016

Antigoné, Élektá (Sofokles)

Já, Poutník (Terry Hayes)

Miluji tě jak svý boty (Anna Tůmová)

O myších a lidech (John Steinbeck)

Romeo a Julie (William Shakespeare)

Sítě (Petra Dvořáková)

Stařec a moře (Ernest Hemingway)

Útěk do samoty (Nicholas Sparks)

Vila na Sadové (Richard Sklář)

Uvěznění (Dana Šimková)

Útěk do Mombasy (Dana Šimková)

 

Pro děti:

Malované příběhy (Andrea Popprová)

Na co se veverky těšily (Jindřich Balík)

Půlnoční pohádky (Sára Saudková)

Vlkovi tě nedám! (Lenka Rožnovská)

 

4. 10. 2016

Robinson Crusoe, zkrácená verze (Daniel Defoe)

Cesta kolem světa za 80 dní, zkrácená verze (Jules Verne)

Legendy - Proměny o stromech a květinách (Jan Vladislav)

Hravá písmenková škola (Zuzana Pospíšilová)

Tahle píseň ti změní život (Leila Sales)

Jak zacvičit s rodiči, tajný deník Katie S. (Jenny Smithová)

Vražedná vášeň (Markéta Harasimová)

Jít za hlasem svého srdce (Jan - Philipp Sendker)

Kam odchází duše, průvodce po onom světě (Gabriel Looser)

 

15. 9. 2016

Julie mezi slovy (Petra Dvořáková)

Pohádkové uspávánky (Zuzana Pospíšilová)

Omamná chuť anýzu (Klaus Eckhardt)

Řvoucí čtyřicítky (Regina Andrásová)

Kulka (Mary Louise Kellyová)

Skryté zlo (Sandra Brown)

V utajení (Danielle Steel)

Hypnotizér (Lars Kepler)

Stalker (Lars Kepler)

Zpověď podezřelé (1. díl, James Patterson)

Vraždy na střední škole (2. díl, James Patterson)

Zrada (Adriana Macháčová)

Ztraceni na Everestu (Milan Vranka)

 

6. 9. 2016

Hledá se hvězda (Lenka Brodecká)

Anežka (Viktorie Hanišová)

Pod sněhem (Petra Soukupová)

Aby se děti divily (Alois Mikulka)

Šest nevinných (J.W.Procházka, J.Pecinovský, D.Zábranský, P.Krejčík, L.Vavrečka, J.Sviták)

Pečená zebra (Iva Pekárková)

Postřehy z Londonistánu (Iva Pekárková)

Jak se Josífek s Jožinkou ztratil a nevěděl o tom (Ester Stará)

Trestankyně (Milena Štráfeldová)

Severka (Miloš Zapletal)

 

2. 8. 2016

Andílek (Mary Kubica)

Brusinky (Barbara Nesvadbová)

Cesta za láskou (Halina Pawlowská)

Jak žít a nezbláznit se (PhDr. Lidmila Pekárková)

Kamenní strážci (Alec Palmer)

Kluk mého srdce (Huntley Fitzpatricková)

Nebojím se tmy (Jakub Cenkl)

Osudová Sisi (Jean des Cars)

P.S. (Aňa Geislerová)

Sběratel duší (Elizabeth Peters)

Smrtící sliby (J.D.Robb)

 

26. 7. 2016

Australský deník (Kateřina Pojarová)

Cizinec (Nora Roberts)

Country (Danielle Steel)

Dobrovolnice (Hana Hindráková)

Chytrá žena pro manžela přes plot skočí (Alena Jakoubková)

Kněžna Ida (Oldřiška Ciprová)

Mateřská, ale určitě ne dovolená (Julie Harpernová)

Nalezená v tobě (Laurelin Paigeová)

Poslední píseň (Nicholas Sparks)

Řezník (Jennifer Hiller)

Síla manželčiny modlitby (Stormie Omartianová)

Uprostřed ráje (Laura Walden)

V zoo není žádná nuda (Eva Horáková)

 

19. 7. 2016

O záhořovi, prasátku s kníry (Ivan Binar)

Kouř z komína (Petr Chudožilov)

Kam zmizela Anna? (Juráčková Lenka)

Pidibabka z Brd (Jiří Kahoun)

Příběhy dvanácti měsíců (Josef Krček)

Expedice z pohlednice (Vratislav Maňák)

Prodaná nevěsta (Jiřina Marková-Krystlíková)

Čuňa, Zula a Ferda (Bohumil Matějovský)

Baobaba a jiné příběhy (Zuzana Pospíšilová)

Papírový drak (Zdeněk Slabý)

Dvanáct nesmrtelných

To je Praha (Olga Černá)

Děti v Brně - Kapitoly o dětství ve městě pod Špilberkem

Divné sny (Hana Pražáková)

Flouk a Líla (Petra Dvořáková)

Hotýlek (Alena Mornštajnová)

Kiko a tulipán (Markéta Pilátová)

Jezevec Chrujda našel velkou lásečku (Petr Stančík)

Hvězdy pražské ZOO (Jiří Dědeček, Emma Pecháčková)

Ratajský les (Aleš Palán)

Roky v pekle (Jaroslav Michálka)

 

29. 6. 2016

Elitní sniper: Cíl Amerika (S. McEwen)

Husitská epopej IV (V. Vondruška)

Hvězdy nám nepřály (J. Green)

Jen ty a já (N. Roberts)

Než jsem tě poznala (J. Moyes)

Nic mi neprozrazuj (J. Fielding)

Pavel Srníček: Vlastními slovy

Při návalech aspoň není zima (D. Heldt)

T-Force - Velký průlom (L- Kessler)

Ulice Záhadných tajemství (J. Irving)

Vidořád (S. Shannon)

Záhady brdských lesů (M. Syruček)

 

31. 5. 2016

Dokonalá milenka (Stephanie Laurensová)

Rozhoupaný dech (Herta Müllerová)

Nejlepší přítelkyně (Christine Drews)

Manhattan je můj život (Jeffery Deaver)

Dvojčata (Saskia Sarginsonová)

Sestry rudého slunce (Ellen Alpsten)

Like me - každé kliknutí se počítá (ThomasFeibel)

Kdo seje vítr (Nele Neuhausová)

Gang (Martina Cole)

Hra na lež (Tess Stimson)

Milenka mého muže (Lucy Dawson)

 

18. 5. 2016

Dalajlamova kočka a síla meditace (David Michie)

Farma (Tom Rob Smith)

Manuál zralé ženy (Halina Pawlowská)

Mazlíčci (leporelo)

Miluji tě... i s natáčkami (Alena Jakoubková)

Nečekej slitování (Linda Howard)

Pohádky nejen mezi stromy (Dana Münsterová)

Pouta z pavučin (Markéta Harasimová)

První říkadla pro nejmenší (leporelo)

Reportér (Sandra Brown)

Touhy (Táňa Keleová - Vasilková)

Ukazuj mi zvířátka (leporelo)

Voňavé (na)dělení (Blanka Hošková)

 

11. 5. 2016

Bábovky (Radka Třeštíková)

Dášeňka čili život štěněte (Karel Čapek)

Elitní sniper: Vlk (Scott McEwen)

Hříšná Alžběta (Éléonore Fernaye)

Legrační dům (Jiří Kahoun/Jiří Fixl)

Leova šance (Mia Sheridan)

Manželský svár (Miroslav Plzák)

Nemusím se školy bát (Lenka Vymazalová)

Nové povídání o pejskovi a kočiččce (Vlastimil Peška)

Ruka na zrcadle (Janis Heaphyová Durhamová)

Smrt ve vyšší společnosti (Peter James)

Svět plný hádanek (Zuzana Pospíšilová)

Tajné sestry (Amanda Quick)

Ve službách zla (Robert Galbraith)

Životem nekráčím sama (Darina Hamarová)

Hledání vytouženého dne (Jennifer Probstová)

 

5. 4. 2016

Ijáčkův pochmurný den

Medvídek Pú - Pojďme si hrát

O Koblížkovi a jiné pohádky

Čtyři tlapky a ocásek

Nauč mě poznávat zvířátka

Stíny horkého léta (Bronwyn Parry)

Věčná sláva (Michelle Moran)

Nenasytný jako moře (Wilbur Smith)

Kniha mrtvých (Elizabeth Peters)

Marie Stuartovna (René Guerdan)

Za černými dveřmi (Velvet)

Ohnivá laguna (Laura Walden)

Posel spravedlnosti (D.P.Lyle)

Královna na útěku (Viola Slavíková)

Perlová koruna (Jaroslava Černá)

Žárlivá císařovna (Hana Whitton)

Hříšná královna (Oldřiška Ciprová)

Pach smrti (B.M.Horská)

Smrt nechodí pěšky (Eva Kačírková)

Věř ve svého boha (Sidney Sheldon)

Otrokyně od Nilu (Anna Patricio)

Má rád hudbu, rád tančí (Mary Higgins Clarková)

Inkvizitorova žena (Jeanne Kalogridis)

Nevydařená pomsta (Sabrina Jeffries)

Vábení za soumraku (Lisa Kleypas)

Svůdný vévoda (Adele Ashworth)

Šlechtična z pomezí (Amanda Scott)

Nečekaný návrat (Gayle Callen)

Milenec z Vysočiny (Hannah Howell)

Služebníci zla (Roman Cílek)

 

4. 4. 2016

Baltská spojka, Smrt na Rýnu a Kladivo bohů (Leo Kessler)

Demelza - Dáma z chatrče (Winston Graham)

Deníček moderního fotra I. a II. (Dominik Landsman)

Horko domácího krbu (Blanka Hošková)

Muži, kteří nemají ženy (Haruki Murakami)

Muž ve střídavé péči (Alena Müllerová)

Nakresli mi vítr (Eva Urbaníková)

Objížďka (Zuzana Zimmermannová)

Povídej, co vidíš (Joy Fieldingová)

Proměny srdce (Jude Deveraux)

Tajuplná žena (Nora Roberts)

Válka proti Superkrávám (A.Audhild Solbergová)

Zlatý lev (Wilbur Smith)

 

1. 3. 2016

Deník Anny Frankové

Daleko od hlučícího davu (Thomas Hardy)

Doubravka Přemyslovna (Oldřiška Ciprová)

Farma smrti (Luca Veste)

Ježibaba na koloběžce (Jiří Kahoun)

Kamarádi v kožíšku (Jiří Kahoun)

Klíč (Simon Toyne)

Kroky vraha (Michaela Klevisová)

Láska a lítost (S.H.Kolee)

Malá dětská encyklopedie

Skrýš na konci útesu (Laura Walden)

Už je tady zas (Timus Vermes)

V patách Elize Cynsterové (Stephanie Laurens)

Ve stínu draka (Jan Cimický)

Věž (Simon Toyne)

Zlatý poklad (Vladimír Pikora)

Život jako hobby (Marcela Mlynářová)