KNIHOVNICE DOPORUČUJE

30.06.2015 13:40

Svéráznou encyklopedii, která přináší přehled strašidel na našem území od A do ŽET - od Anděla až po Žitavce, s názvem BUBÁCI od Radovana Krátkého.

Více než po 50ti letech vychází v původní úpravě s vynikajícími ilustracemi Miroslava Váši tato jedineční kniha, na které vyrostla nejedna generace čtenářů. Kdo chce nahlédnout pod pokličku hrnce plného roztodivných bytostí obývajících naše světy, ať neváhá a chopí se jí - už o nepustí. Autor se vyzbrojil vědeckým přístupem a notnou dávkou humoru a bere si strašidla na paškál pěkně podle abecedy. Kromě strašidel známých a prověřených jako jsou Bazilišek, Bezhlavý jezdec, Diblík, Hejkal, Ježibaba, Klekánice či Meluzína, našla cestu do této knihy i Nemodlenka, Zimnice, Škrabinožka, Rýbrcoul a mnoho dalších. Knihu lze od dnešního dne půjčit v naší knihovně.

Radovan Krátký (1921 - 1973) - spisovatel, dramatik, humorista a překladatel.